W jaki sposób jest realizowany standardowy przywóz rozmaitych towarów z Chin, organizacja transportu morskiego z tym krajem.

Chiny są aktualnie największym wytwórcą i sprzedawcą przeróżnych dóbr, od odzieży po potężne maszyny i urządzenia. Ze względu na tanią siłę roboczą wielu producentów z Europy i Ameryki przeniosło tam produkcję swoich wyrobów.


Mitsubishi
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


mężczyzna w koszuli
Dodał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Sporo spółek transportowych ma dylemat, czy wynajmować przyczepki czy je kupić?

przyczepy
Dodał: Ośrodek doskonalenia techniki ja
Nie tylko spółki transportowe poszukują maszyn do przewożenia rzeczy. Bywają to też przedsiębiorstwa budowlane.


Nie jest istotne, jaki profil ma nasza spółka oraz czy jesteśmy niewielkim czy dużym przedsiębiorcą.


parkowanie
Dodał: Ben
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak się okazuje nawet po doliczeniu kosztów transportu opłaca się zlecenie produkcji w jednej z licznych fabryk i przedsiębiorstw, a transport z Chin nie jest ani szybki, ani tani.

Chcesz zapoznać się z następnymi ciekawymi wpisami na ten sam temat? Żaden problem. Najedź na łącze do źródła (http://www.motolegend.pl/kaski-na-skuter) i czytaj bez ograniczeń.

Drobnicę przeważnie pakuje się do kontenerów, które później ładowane są na ogromne kontenerowce i morzem przewożone do klientów. Największe statki posiadają ładowność blisko dwudziestu tysięcy kontenerów, a ich długość często zbliża się do 400 metrów. trasa z chińskich portów do Europy Północnej trwa w okolicach siedmiu tygodni.


Od paru lat jednym z nielicznych portów, do których zawijać mogą największe statki, jest Gdańsk. Dzięki temu może on obsługiwać bezpośrednie trasy z chińskich portów, a dzięki bardzo dobremu położeniu wyrasta powoli na lidera w tej części Europy. Możliwości portu w Gdańsku mają duży wpływ na transport morski w Polsce. Duża liczba towarów jest przeładowywana na mniejsze statki, które potem płyną pozostałych portów naszego wybrzeża.

Czy myślisz, że umieszczone tutaj informacje są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj stronę www (https://zabudowy-samochodowe.pl/narzedzia-reczne-i-elekronarzedzia/), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne fakty, które zwrócą Twą uwagę.

Drugim kierunkiem, w którym rozwijają się spedycje transportowe, jest kolej, do Gdańska bowiem poprowadzono linie o bardzo dużej przepustowości.


Tym sposobem kontenery od razu na terenie portu są przeładowywane na specjalne wagony, potem sprawnie przewożone do jednego z kilku hubów przeładunkowych, a stamtąd ciężarówkami do klientów.
2021-09-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.