W jaki sposób jest realizowany standardowy przywóz rozmaitych towarów z Chin, organizacja transportu morskiego z tym krajem.

Chiny są aktualnie największym wytwórcą i sprzedawcą przeróżnych dóbr, od odzieży po potężne maszyny i urządzenia. Ze względu na tanią siłę roboczą wielu producentów z Europy i Ameryki przeniosło tam produkcję swoich wyrobów.


Mitsubishi
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


mężczyzna w koszuli
Dodał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Filtry w pojazdach – jak dbać o auto?

filtry do klimatyzacji
Dodał: mezuni
Samochód niegdyś świadczył o prestiżu i pozycji społecznej. W obecnych czasach służy on w szczególności jako pojazd, który umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do celu. Bez względu na to, jakie zadania pełni, warto jak najlepiej dbać o samochód, by jak najdłużej służył.


parkowanie
Dodał: Ben
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak się okazuje nawet po doliczeniu kosztów transportu opłaca się zlecenie produkcji w jednej z licznych fabryk i przedsiębiorstw, a transport z Chin nie jest ani szybki, ani tani. Drobnicę przeważnie pakuje się do kontenerów, które później ładowane są na ogromne kontenerowce i morzem przewożone do klientów. Największe statki posiadają ładowność blisko dwudziestu tysięcy kontenerów, a ich długość często zbliża się do 400 metrów. trasa z chińskich portów do Europy Północnej trwa w okolicach siedmiu tygodni.


Od paru lat jednym z nielicznych portów, do których zawijać mogą największe statki, jest Gdańsk. Dzięki temu może on obsługiwać bezpośrednie trasy z chińskich portów, a dzięki bardzo dobremu położeniu wyrasta powoli na lidera w tej części Europy. Możliwości portu w Gdańsku mają duży wpływ na transport morski w Polsce. Duża liczba towarów jest przeładowywana na mniejsze statki, które potem płyną pozostałych portów naszego wybrzeża. Drugim kierunkiem, w którym rozwijają się spedycje (przewóz osób tylko z transng.pl) transportowe, jest kolej, do Gdańska bowiem poprowadzono linie o bardzo dużej przepustowości.


Tym sposobem kontenery od razu na terenie portu są przeładowywane na specjalne wagony, potem sprawnie przewożone do jednego z kilku hubów przeładunkowych, a stamtąd ciężarówkami do klientów.
2019-10-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.