Wycieraczki do auta muszą poddawane ciągłej pielęgnacji

Kiedy korzystasz często z samochodu i chcesz, aby jak najrzadziej zdarzały się w nim awarie, wtedy przede wszystkim powinieneś zadbać o właściwą konserwację poszczególnych elementów swojego pojazdu. Jeżeli zainteresowałeś się tym tematem, powinieneś w szczególności zainteresować się na przykład wycieraczkami samochodowymi. Jeśli teraz o tym myślisz niewątpliwie przyszło Ci do głowy, że najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie zastanawiałeś się nad tym, jak odpowiednio zadbać o wycieraczki samochodowe. Tymczasem wszystkie wycieraczki, przykładowo wycieraczki samochodowe 600 mm czasami ulegają uszkodzeniom z różnych powodów, którym niejednokrotnie można zapobiec.
Chevrolet
Dodał: Mototarget.pl
Na podstawie: © Mototarget.pl
Kiedy zastanawiasz się, z jakich powodów mogą niszczyć się wycieraczki samochodowe, ten artykuł przede wszystkim Ci to objaśni. Warto wiedzieć bez wątpienia, że wycieraczki samochodowe 580/500 mm (wycieraczki szyb samochodowych) najczęściej niszczą się pod wpływem zbyt wysokiej lub zbyt małej temperatury. Najbardziej uciążliwa dla wycieraczek samochodowych jest bez wątpienia zima. Wtedy czasami używamy płynów do spryskiwaczy, które mają w swoim składzie alkohol. Jeżeli używamy takiego płynu zbyt często, wówczas narażamy gumę na zniszczenia. Drugim istotnym problemem jest na pewno niewielka temperatura – kiedy samochód przebywa zbyt dużo na zewnątrz, wtedy jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia wycieraczek.


Sprawdź też

Stosowne dywaniki gumowe honda przydadzą się w wszelkim samochodzie, zwłaszcza w kiepską aurę

Honda
Dodał: sideways jdm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie każdy człowiek, który zda sprawdzian na prawo jazdy, chce posiadać swój swój pojazd, który będzie wykorzystywany na dużo sposobów. Niegdyś przeprowadzono ankietyzację wśród mieszkańców Polski, w której zadawane były pytania jaki szczegół, który mają jest dla nich w najwyższym stopniu przydatny. Pośród jednych z przeważnie powielanych odpowiedzi znalazł się rzecz jasna wspomniany samochód. Nie ma się czemu zdumiewać, gdyż auto daje nam dużo ewentualności i zwłaszcza umożliwia wykonywanie licznych zadań, powiązanych chociażby z wykonywaniem zakupów, docieraniem do pracy i wieloma pozostałymi.


Jeśli wycieraczki samochodowe 600/350 mm (wycieraczki 600/380 mm do samochodu) przymarzają do szyby, zwykle je po prostu odrywamy, nie zwracając większej uwagi na to, że w ten sposób możemy je uszkodzić. Podobnie jest latem – zbyt wysoka temperatura powoduje najczęściej nagrzewanie się materiału, z którego wyprodukowane są wycieraczki samochodowe 66/380 mm, co sprawia, że wycieraczka jest wielce osłabiona. Jeżeli zatem tylko masz taką możliwość, wówczas na pewno powinieneś trzymać auto w garażu. Kiedy natomiast nie masz takiej możliwości, wówczas bez wątpienia powinieneś zadbać o wycieraczki w inny sposób – dla przykładu używając nawilżaczy do samochodów lub przykrywając samochód kiedy jest zbyt mocne słońce.
2018-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.